Studia podyplomowe czy kursy – co wybrać?

Zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych w dzisiejszych czasach to konieczność. Rynek pracy stale się zmienia, pracodawcy szukają wykwalifikowanych specjalistów z certyfikatami. Pomysłów na to jak zdobyć cenną wiedzę i być bardziej atrakcyjnym na rynku pracy jest wiele. Pomaga w tym uczestnictwo w kursach zawodowych lub podjęcie nauki na studiach wyższych, studiach podyplomowych. Jaka forma edukacji jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem? Wszystko zależy od tego w jakiej dziedzinie chcemy nabyć kwalifikacje, czy zależy nam na zdobyciu całkiem nowego zawodu czy też zwyczajnie chcemy podnieść obecne kwalifikacje.

Szansa na zdobycie nowych umiejętności

Kursy i studia podyplomowe mają mnóstwo zalet jednak to co je poróżnia to zazwyczaj czas trwania nauki, cena i uzyskane dyplomy. Studia podyplomowe trwają 2 – 4 semestry (w zależności od kierunku) natomiast kursy trwają o wiele krócej. Edukacja na studiach podyplomowych to szansa na zdobycie cennego doświadczenia przeważnie studia te mają charakter praktyczny.

Studia podyplomowe – najlepsza oferta w Katowicach

Chcąc podjąć studia wyższe, podyplomowe czy jakąkolwiek inną formę edukacji nie trzeba wyjeżdżać poza miasto. Wystarczy sprawdzić jaką ofertę mają uczelnie zlokalizowane w dużych miastach. Katowice są tego dobrym przykładem. Funkcjonuje tutaj wiele uczelni wyższych sławiących się dobrą opinią. Studia podyplomowe w Katowicach można podjąć na wielu ciekawych kierunkach: kadry i płace, zarządzanie jakością, rachunkowość to jeden z najczęściej wybieranych. Te specjalności szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się wybierane na uczelni WSZOP. Nie brakuje tutaj wyspecjalizowanej kadry, która prowadzi zajęcia praktyczne. Studia podyplomowe kadry i płace , rachunkowość, zarządzanie jakością to właśnie te specjalności wybierane są na tej uczelni najczęściej. Więcej na temat rekrutacji dowiesz się na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl/studia-podyplomowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *