Zawory elektromagnetyczne w instalacjach gazowych

Zawory elektromagnetyczne to bardzo popularne elementy w różnego rodzaju instalacjach. Możemy je znaleźć zarówno w przemyśle jak i w domu. Elektrozawory możemy wykorzystać do wielu mediów np. do wody, gazu.

Jak działają zawory elektromagnetyczne?

Zawory elektromagnetyczne wyposażone są w elektryczny siłownik, za pomocą którego dochodzi do otwarcia lub zamknięcia przepływu medium w instalacji np. gazu, wody lub innej cieczy. Wśród zaworów elektromagnetycznych możemy wyróżnić różne rodzaje, w zależności od celów w jakim chcemy je wykorzystać. Najpopularniejsze są zawory elektromagnetyczne sterowane przy użyciu magnesu. Do gazu i cieczy używa się elektrozaworów z serwosterowaniem. Elektrozawory są sterowane przy użyciu prądu elektrycznego i sprawdzą się w miejscach, gdzie wymagana jest automatyczna kontrola nad przepływem danego medium.

Rodzaje elektrozaworów

Wśród modeli zaworów możemy wyróżnić podział na ilość dróg przepływu mediów. Na rynku dostępne są zawory elektromagnetyczne jedno, dwu lub trzydrogowe. Możemy także wyróżnić modele przeznaczone do konkretnego medium np. zawory elektromagnetyczne do gazów, olejów i cieczy. Szeroki wybór zaworów elektromagnetycznych znajdziesz w ofercie sklepu: https://www.zawory.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *