Praca zaworu pneumatycznego

Zawory pneumatyczne są bardzo powszechnie stosowanym rozwiązaniem. Są uniwersalne, więc idealnie sprawdzą się zarówno w różnych gałęziach przemysłu jak i w domowych instalacjach.

Zawory pneumatyczne

Oprócz uniwersalności, najważniejszą zaletą tego rodzaju zaworów jest ich rozmiar. Są niewielkie, kompaktowe dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w wielu miejscach. Zawory pneumatyczne możesz wykorzystać na różnego rodzaju liniach produkcyjnych w
różnych branżach przemysłowych. Zawory pneumatyczne cechują się tym, że regulują pracę przepływu gazu. Zawór steruje kierunkiem przepływu powietrza w instalacji, ciśnieniem jego przepływu czy natężeniem. Zawory pneumatyczne wyposażone są w tłoczysko siłownika oraz element roboczy, który ma za zadanie odcinanie przepływu medium. Obydwie części ściśle ze sobą współpracują. Przesunięcie się tłoczyska otwiera lub zamyka przepływ w zaworze. Gdy sprężone powietrze lub inny gaz dopływa do instalacji, dokonuje się przemieszczenie tłoczyska. Zawory pneumatyczne możemy podzielić na te grzybkowe, membranowe, motylkowe lub kulowe.

Zastosowanie zaworów pneumatycznych

Instalacje i układy, które sterowane są zaworami pneumatycznymi mają szerokie zastosowanie. Wszelkiego rodzaju linie produkcyjne, przemysł spożywczy, chemiczny czy energetyczny – wszędzie tam z pewnością spotkać zawory pneumatyczne. W miejscach, gdzie mamy do czynienia z systemami kontroli procesów, zawory pneumatyczne sprawdzą się idealnie. Zawory o różnym zastosowaniu, znajdziesz w ofercie firmy Te-Ha-Bud https://www.zawory.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *