Nowoczesne trendy w projektowaniu boisk sportowych

Nowoczesne trendy w projektowaniu boisk sportowych kształtują nie tylko estetykę, ale także funkcjonalność i społeczne znaczenie tych przestrzeni. W ostatnich latach wiele się zmieniło w temacie projektowania boisk sportowych. Coraz więcej obiektów powstaje nie tylko w obrębie placówek szkolnych, czy przy ośrodkach sportowych ale na prywatnych posesjach.

Koncepcja elastyczności i multifunkcyjności

Nowoczesne boiska sportowe projektuje się z myślą o dobrym wykorzystaniu przestrzeni. Zamiast budowy boiska dedykowanej jednej konkretnej dyscyplinie, architekci dążą do stworzenia boisk wielofunkcyjnych, które mogą być dostosowywane do różnych dyscyplin sportowych. Przy okazji projektanci muszą wziąć pod uwagę jeszcze inne aspekty przy realizacji tego typu przedsięwzięć. Ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, szczególnie jeśli mowa o boiskach wielofunkcyjnych. Tutaj liczy się dobre rozmieszczenie sprzętów, wydziale stref do gry. Nie mniej ważne jest również zaprojektowanie i wykonanie solidnego ogrodzenia oraz instalacja dobrego oświetlenia.

Instalacja specjalnych nawierzchni sportowych

Innowacje w temacie budowy boisk nie tylko odnoszą się do zagospodarowania terenu ale użytych materiałów do budowy. Na obiektach sportowych wielofunkcyjnych nierzadko instaluje się wysokiej jakości sprzęt, wysokiej jakości nawierzchnie sportowe. Chcą zapewnić bezpieczeństwo i komfort gry ważne aby na boiskach instalowane były niezbędne sprzęty, te które mają atest użytkowości. W temacie nawierzchni sportowych nierzadko zastosowanie mają nawierzchnie modułowe z polipropylenu. Przykładowe rodzaje nawierzchni na boiska zewnętrzne i wewnętrzne dostępne na stronie: https://courty.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *