Łyżki do koparki – najczęściej wybierane modele

Koparki to nieoceniony sprzęt na placu budowy. Wykonują przeróżne prace począwszy od wyburzeniowych po remontowo budowlane. Do tego aby koparka mogła wykonywać swoją pracę musi być odpowiednio doposażona. Pierwszym i w zasadzie najważniejszym elementem osprzętu koparkowego są łyżki. Jak dokonać właściwego doboru łyżki do koparki? Kilka cennych wskazówek poniżej!

Rodzaj wykonywanych prac a wybór łyżki

Koparki mogą wykonywać cały szereg prac budowlanych jednak tylko w tedy gdy będą wyposażone w odpowiednią łyżkę do koparki. Do prac związanych z przenoszeniem urobku odpowiednie będą łyżki podsiębierne, do prac związanych z pogłębianiem rowów przydatne będą ramiona long rejach (przedłużki do ramion koparek) oraz łyżki dalekiego zasięgu o dużym stopniu udźwigu. Przy pracach przy równaniu terenu i skarpowaniu przydadzą się łyżki skarpowe (potocznie określane jako skarpówki).

Najpopularniejsze modele łyżek koparkowych

Do koparko ładowarek najczęściej montowane są łyżki o dużym stopniu udźwigu i solidnej konstrukcji. Co do konkretnych modeli można tutaj wyróżnić między innymi łyżki podsiębierne, łyżki, chwytakowe, ładowarkowe, skarpowe. W zależności od modelu łyżki mogą różnić się sposobem montażu, wagą, stopniem udźwigu, szerokością łopaty. To jaki rodzaj łyżki koperkowej wybierzemy będzie miało realny wpływ na wykonywaną pracę. Dlatego poleca się zakup oryginalnych łyżek do koparki dedykowanych do konkretnego modelu maszyny. Zakup zamienników w praktyce okazuje się mało opłacalny. Zakup używanej łyżki to zawsze ryzyko – nigdy nie wiemy jak sprzęt był wcześniej użytkowany. Oryginalne łyżki do koparki zakupione u producenta to pewność, że maszyna będzie wykonywać pracę płynnie bez awarii. Wysokiej jakości sprzęt do koparki w tym łyżki do koparki, mieszalniki do betonu, szybkozłącza można nabyć u polskiego producenta ZMG – sprawdź łyżki do koparki do wielu zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *