Jak stosować zawory elektromagnetyczne?

Elektrozawory to bardzo popularne elementy instalacji w wielu branżach. Pomagają kontrolować przepływ medium w układzie. W zależności od rodzaju zaworów, możemy je zastosować w różnych miejscach.

Jak działa elektrozawór?

Zawór elektromagnetyczny do swojej pracy wykorzystuje pole elektromagnetyczne. Wyposażony jest w cewkę, która pomaga sterować przepływem sygnału. Energia dostaje się do zaworu i wpływa na jego pozycję – otwartą lub zamkniętą. Zawór Elektromagnetyczny jest jednokierunkowy, medium w układzie może kierować się w jednym kierunku.

Wykorzystanie zaworów elektromagnetycznych

Elektrozawory stosuje się głównie w przemyśle, instalacjach chłodniczych i cieplnych, a także w układach pneumatycznych. Dobierając odpowiednie zawory należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważna jest przede wszystkim liczba dróg. Na rynku możemy znaleźć zawory dwu, trzy i pięcio drogowe. Kolejną cechą jest liczba stabilnych połączeń. Najczęściej stosowane są zawory 2 i 3 położeniowe. Szukając odpowiednich rozwiązań, warto zwrócić uwagę na wielkość elektrozaworu. Należy tutaj sprawdzić wielkość gwintów, ich średnicę oraz wielkość przepływu. Ważny jest również rodzaj sterowania zaworem. Możemy wybrać elektrozawory sterowane bezpośrednio i pośrednio. Do wyboru mamy również różne sposoby montowania zaworów elektromagnetycznych. Możemy wykorzystać przewody ze złączek, które są wkręcone w gwintowane porty lub zamontować na wyspie zaworowej. Na każdym zaworze znajdziemy odpowiednie opisy skrócone, które pozwolą nam rozszyfrować liczbę zaworów czy ich położenie.

Sprawdź elektrozawory w ofercie firmy Te-Ha-Bud: http://www.zawory.com.pl/zawory-elektromagnetyczne,z,29.html. Szeroki wybór sprawi, że znajdziesz odpowiednie rozwiązania dla różnych instalacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *