Budowa kortu tenisowego krok po kroku

Budowa kortu tenisowego to duże przedsięwzięcie, które wymaga planu. Jednak odpowiednio zaprojektowane i zaadoptowane może być świetnym miejscem do aktywności sportowej. Korty tenisowe to przeważnie obiekty komercyjne zlokalizowane przy halach sportowych, szkołach, budynkach komercyjnych ale coraz częściej można je spotkać na prywatnych posesjach. Dostęp do nowoczesnych urządzeń i sprzętu sportowego sprawia, że budowa kortów tenisowych realizowana jest już nie tylko na obiektach komercyjnych ale na placach przydomowych. Jak podjąć się inwestycji budowy kortu tenisowego? Co uwzględnić przy budowie?

Wydzielenie strefy do gry

Planowanie inwestycji należy rozpocząć od wydzielenia strefy do gry. W przypadku boisk do piłki nożnej czy do siatkówki nie ma większego problemu z wydzieleniem stref, w przypadku kortów do tenisa nierzadko pojawiają się problemy. Chodzi przede wszystkim o to że obiekt musi być odpowiednio zwymiarowany. Boczna część boiska powinna mieć długość około 23,77 m, a szerokość 8,23 m. Jeśli boisko będzie inaczej zwymiarowane najpewniej będzie to rzutowało na jakość i komfort gry. Przy budowie kortu tenisowego musimy mieć również na uwadze jego zagospodarowanie, chodzi tutaj między innymi o instalację ogrodzenia lub chociażby wydzielenie strefy użytkowej od strefy do gry.

Instalacja nawierzchni sportowej

Korty tenisowe oprócz wydzielonych stref do gry powinny mieć zainstalowaną odpowiednią nawierzchnię. Na korty tenisowe przydają się nawierzchnie typu Courty. To innowacyjne nawierzchnie i najczęściej polecane na tego typu obiekty sportowe. Nawierzchnie courty instalowane są modułowo przez co czas montażu nie jest mocno wydłużony. Instalacja takiej nawierzchni trwa przeważnie 5-7 dni.

Skorzystaj z porady fachowców

Planując budowę kortu tenisowego krok po kroku zawsze musimy trzymać się z góry ustalonego planu a w tym przypadku projektu. Ten może dla nas wykonać firma, która zajmie się budową boisk sportowych w tym kortów tenisowych. Firmą która wykona dla Ciebie projekt boiska sportowego jest Sport Grupa. Od wielu lat znana w branży sportowej. Przykładowe realizacje dotyczące budowy kortów tenisowych znajdziesz na stronie: https://courty.pl/budowa-kortow-tenisowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *